Duszpasterze

Proboszcz: Ks. Tadeusz Pukocz 2011r.
Wikariusze:
.
ks. Marcin Maszczyk 2015r.
ks. Marek Wolnik 2018r.

.

Ks. Tadeusz Pukocz
urodził się 3 listopada 1966 roku w Tychach.
Święcenia kapłańskie przyjął w 1991 roku
proboszcz, w naszej parafii od 31.07.2011r.

Ks. Mazur Józef - Senior
urodził się 20.11.1946 w Mysłowicach,
święcenia kapłańskie otrzymał
08.04.1971 Katowicach,
proboszcz, w naszej parafii od 1987r. do 2011r.

.

Obecni kapłani:

 

ks. Marcina Maszczyk
w naszej parafii od 2015r.

ks. Marek Wolnik
w naszej parafii od 2018r.

Kapłani, którzy odeszli z naszej parafii:  

ks. Marcina Szkatuła
w naszej parafii od 2015r. do 2018r.

.

ks. Przemysław Nowak
w naszej parafii od 2012r. do 2015r.

Ks. Mariusz Dronszczyk
w naszej parafii od 2011r. do 2012r.

ks. Tomasz Stolarski
w naszej parafii od 2012r. do 2015r.

Ks. Piotr Makosz
w naszej parafii od 2008r. do 2011r.

Ks. Marek Konsek
w naszej parafii od 2008r. do 2012r.

Ks. Waldemar Szlachetka
mgr. teologii
urodził się 8 stycznia 1979r.
w Jastrzębiu.
święcenia kapłańskie otrzymał
15 maja 2004r. w Katowicach
Przybył do naszej z parafii
św. Wojciecha w Radzionkowie

w naszej parafii od 2007 - 2008r.
11 listopada 2013 roku zmarł w 10 roku kapłaństwa

Ks. Jan Pietryga
mgr lic. teologii
urodził się 19.06.1968r.
w Tarnowskich Górach;
święcenia kapłańskie otrzymał
13.05.1995 w Katowicach.
Ksiądz Jan przybył do nas z parafii p.w. Św. Augustyna w Świętochłowicach - Lipinach.
w naszej parafii od 2004 - 2008r.

Ks. Marcin Leszczyński
mgr teologii
urodził się 30.03.1979r.
w Wodzisławiu;
święcenia kapłańskie otrzymał
15.05.2004r. w Katowicach.
Ksiądz Marcin
jest neoprezbiterem.
w naszej parafii od 2004r. do 2007r.
ks. Marcin został mianowany wikariuszem
parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
w Jastrzębiu Zdroju.

Ks. Adam Żemła
mgr teologii
urodził się 13.07.1965r.
w Pszczynie;
święcenia kapłańskie otrzymał
16.05.1992r. w Katowicach.
w naszej parafii 2000-2004r.
Ksiądz Adam został przeniesiony do parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jastrzębiu Zdroju.

.

Ks. Krzysztof Jasek
mgr teologii
urodził się 3.03.1965r.
w Rybniku;
święcenia kapłańskie otrzymał
11.05.1991r. w Katowicach.
w naszej parafii 1999-2004r.
Ksiądz Krzysztof został przeniesiony do parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Niedobczycach.

Stanik Janusz,
30.01.1957 Knurów,
31.03.1983 Katowice, mgr teologii,
w naszej parafii 1998 - 2000r.
7 września 2005 roku zmarł w 23 roku kapłaństwa

.

.

Krzyżowski Mirosław,
22.06.1968 Czuchów,
14.05.1994 Katowice, mgr lic. teologii,
w naszej parafii 1994 - 1999r.

Borkowy Piotr,
30.04.1953 Nowy Bytom,
08.04.1982 Katowice,
w naszej parafii 1994-1998r.

Wilczek Szczepan,
25.12.1960 Przyszowice,
27.03.1986 Katowice, mgr lic. teologii,
w naszej parafii 1992 - 1994r.

Słota Jerzy,
30.09.1958 Piekary Śląskie,
19.04.1984 Katowice, mgr teologii,
w naszej parafii 1991 - 1992r.

Szewczyk Piotr,
09.04.1955 Siemianowice Śląskie,
31.03.1983 Katowice, mgr teologii,
w naszej parafii 1990 - 1994r.

Fojcik Andrzej,
03.10.1951 Wielopole,
15.04.1976 Katowice,
w naszej parafii 1990

.

.

.

.

Pilorz Roman
w naszej parafii 1987 - 1989r.

Panek Józef,
12.01.1957 Bieruń Stary,
31.03.1983 Katowice, mgr lic. teologii,
w naszej parafii 1987 - 1991r.

   

Polecajmy modlitwie nowoprzybyłych i odchodzących kapłanów.

Informacej o Dekanacie Ruda Śląska znajdują się w dziale "DEKANAT".

O duszpasterzach pracujących w parafii przeczytać można w dziale "O Parafi" - "Książka o Parafii"

.