Nr 18b(971b) rok XXII 1. maja 2022 roku.

Przepis na życie
  1. Zanim osądzisz, spróbuj zrozumieć.
  2. Wystrzegaj się gotowych odpowiedzi.
  3. Daj każdemu szansę.
  4. Zważaj bardziej na "być" niż "mieć".
  5. Stawaj w obronie najsłabszych.
  6. Bądź pośród innych narzędziem pokoju.
  7. Przynoś życie i nadzieję ludziom, których spotkasz.
  8. Przyczyniaj się do międzyludzkiej solidarności.
  9. Pracuj na rzecz bardziej sprawiedliwego świata.
  10. Śmiej się, a zmarszczki przekształcą się w skrzydła.

Na III Niedzielę Wielkanocną

1.05.2022r.

W ewangelicznej scenie spotkania Zmartwychwstałego Jezusa z uczniami łowiącymi ryby, ujawnia się Boża wrażliwość, hojność, a także wezwanie do wiary i misji. Prośmy podczas tej Eucharystii o dar zażyłości z Jezusem i gotowość do wprowadzenia Jego słów w życie. Dzisiejsza Niedziela Biblijna rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego.

Kolekta na potrzeby Caritas Archidiecezji;
za ofiary - szczere Bóg zapłać.

1. Nabożeństwo majowe wyjątkowo dzisiaj o godz. 15.00. Poprowadzą je dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. w tygodniu Nabożeństwa Majowe o godz. 17.30. Zapraszamy.

2. We wtorek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. o godz.: 8.00, 9.30 w intencji Ojczyzny i Mieszkańców Miasta Ruda Śl. i o 18.00. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w czasie majowego. Miejskie uroczystości Święta Konstytucji 3 Maja będą obchodzone w kościele w Kochłowicach o godz. 10.30, na które zaprasza Pani Prezydent.

3. W środę wspominamy św. Floriana, patrona archidiecezji.

4. W I czwartek o godz. 7.30 nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji duchowieństwa. Później Msza w tej intencji. O godz. 19.00 obowiązkowa próba dla dzieci i rodziców przed I Komunią św.

W czwartek i sobotę od 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

5. W I piątek miesiąca obchodzimy święto św. Filipa i Jakuba. O godz. 7.30 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i o godz. 8.00 msza św. do Serca Pana Jezusa w intencji Parafian. O godz. 17.00 msza św.
Szkolna.

6. W I sobotę o godz. 7.30 Nabożeństwo Różańcowe do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Od 8.30 odwiedzimy chorych i starszych Parafian. Prosimy o zgłoszenia. O godz. 10.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. mają spowiedź św.

7. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza - Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowe. W tym dniu na mszy o godz. 10.30 dzieci z klas III przystąpią do I Komunii św. Na tej Mszy miejsca w ławkach zarezerwujmy dla rodzin Dzieci Komunijnych. Bóg zapłać.

W najbliższą środę 4 maja o godz. 18.00 zapraszamy na widowisko muzyczno-multimedialne "Komplementy dla Najpiękniejszej", które zostanie wystawione w Chorzowskim Centrum Kultury (ul. Sienkiewicza 3). Jest to spektakl, będący fuzją teatru, koncertu i filmu, poświęcony Matce Bożej. Został on oparty na tekstach Nowego Testamentu i starożytnym nabożeństwie "Akatystu ku czci Bogarodzicy", praktykowanym w kościele wschodnim. Bilety do nabycia on-line na stronie www.chck.pl oraz w kasie Chorzowskiego Centrum Kultury.

"PARAFIANIN" Niniejsza Gazetka ukazuje się tylko
w wersji cyfrowej z uwagi na panującą pandemię.