Pismo parafii Matki Boskiej Różańcowej
w Rudzie Śląskiej

- do użytku wewnętrznego Kościoła -


Powrót .

Nr 18b(971b) rok XXII 1. maja 2022 roku.

.

Przepis na życie
  1. Zanim osądzisz, spróbuj zrozumieć.
  2. Wystrzegaj się gotowych odpowiedzi.
  3. Daj każdemu szansę.
  4. Zważaj bardziej na "być" niż "mieć".
  5. Stawaj w obronie najsłabszych.
  6. Bądź pośród innych narzędziem pokoju.
  7. Przynoś życie i nadzieję ludziom, których spotkasz.
  8. Przyczyniaj się do międzyludzkiej solidarności.
  9. Pracuj na rzecz bardziej sprawiedliwego świata.
  10. Śmiej się, a zmarszczki przekształcą się w skrzydła.

góra

góra

.

.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Na III Niedzielę Wielkanocną

1.05.2022r.

W ewangelicznej scenie spotkania Zmartwychwstałego Jezusa z uczniami łowiącymi ryby, ujawnia się Boża wrażliwość, hojność, a także wezwanie do wiary i misji. Prośmy podczas tej Eucharystii o dar zażyłości z Jezusem i gotowość do wprowadzenia Jego słów w życie. Dzisiejsza Niedziela Biblijna rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego.

Kolekta na potrzeby Caritas Archidiecezji;
za ofiary - szczere Bóg zapłać.

1. Nabożeństwo majowe wyjątkowo dzisiaj o godz. 15.00. Poprowadzą je dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. w tygodniu Nabożeństwa Majowe o godz. 17.30. Zapraszamy.

2. We wtorek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. o godz.: 8.00, 9.30 w intencji Ojczyzny i Mieszkańców Miasta Ruda Śl. i o 18.00. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w czasie majowego. Miejskie uroczystości Święta Konstytucji 3 Maja będą obchodzone w kościele w Kochłowicach o godz. 10.30, na które zaprasza Pani Prezydent.

3. W środę wspominamy św. Floriana, patrona archidiecezji.

4. W I czwartek o godz. 7.30 nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji duchowieństwa. Później Msza w tej intencji. O godz. 19.00 obowiązkowa próba dla dzieci i rodziców przed I Komunią św.

W czwartek i sobotę od 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

5. W I piątek miesiąca obchodzimy święto św. Filipa i Jakuba. O godz. 7.30 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i o godz. 8.00 msza św. do Serca Pana Jezusa w intencji Parafian. O godz. 17.00 msza św.
Szkolna.

6. W I sobotę o godz. 7.30 Nabożeństwo Różańcowe do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Od 8.30 odwiedzimy chorych i starszych Parafian. Prosimy o zgłoszenia. O godz. 10.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. mają spowiedź św.

7. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza - Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowe. W tym dniu na mszy o godz. 10.30 dzieci z klas III przystąpią do I Komunii św. Na tej Mszy miejsca w ławkach zarezerwujmy dla rodzin Dzieci Komunijnych. Bóg zapłać.

W najbliższą środę 4 maja o godz. 18.00 zapraszamy na widowisko muzyczno-multimedialne "Komplementy dla Najpiękniejszej", które zostanie wystawione w Chorzowskim Centrum Kultury (ul. Sienkiewicza 3). Jest to spektakl, będący fuzją teatru, koncertu i filmu, poświęcony Matce Bożej. Został on oparty na tekstach Nowego Testamentu i starożytnym nabożeństwie "Akatystu ku czci Bogarodzicy", praktykowanym w kościele wschodnim. Bilety do nabycia on-line na stronie www.chck.pl oraz w kasie Chorzowskiego Centrum Kultury.

góra

następny Nr 972

Polecamy nasze parafialne strony internetowe:

Parafialna strona internetowa

.

"PARAFIANIN" Niniejsza Gazetka ukazuje się tylko
w wersji cyfrowej z uwagi na panującą pandemię.

.