OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.

Teksty Pisma Świętego na bieżący tydzień;
Odpusty w Kościele; Kancelaria parafialna
Kurs Biblijny

Pośród chaosu, który panuje wokół nas, jedynie Słowo i Obecność Jezusa mogą zagwarantować trwały pokój i niezmierzoną radość. Rozpoczynając celebrację Eucharystii, otwórzmy się na dary, których Chrystus pragnie nam udzielić.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na archidiecezję. Bóg zapłać.

W tym tygodniu kończą się Odwiedziny Duszpasterskie - Kolęda. Początek godz. 15.00. Zobacz szczegółowy plan Odwiedzin duszpasterskich 2021/2022
Kolęda DODATKOWA w sobotę 22.01 od g.14.00.

Od czwartku wracają Msze św. wieczorne.

W piątek o 17.00 pierwsza Msza Kolędowa w intencji Parafian z ul. Nałkowskiej, Norwida, Miłosza i Lema. Pozostałe Msze w następnym tygodniu. Serdecznie zapraszamy.

We wtorek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. O godz. 8.00 zapraszamy Czcicieli Matki Bożej.

W czwartek o godz. 18.00 dla narzeczonych Poradnia Życia Rodzinnego.

W czwartek i sobotę o godz. 17.30 - adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

W piątek po Mszy o godz. 8.00 Kolędowa Herbatka u Tadka. O godz. 17.00 Msza św. szkolna.

Za tydzień przypada Niedziela Słowa Bożego.
W tym dniu o godz. 17.00 w naszym kościele organizujemy Koncert Kolędowy z udziałem Orkiestry Chorzowskiego Brass Bandu. A już dziś w zakrystii do nabycia płyta CD z pięknymi utworami w wykonaniu Chorzowskiego Brass Bandu, jako wspomnienie koncertu z ogrodu farskiego. Zapraszamy.

Organizujemy Pielgrzymkę przez sanktuaria Lubelszczyzny i Świętokrzyskiego: RYTWIANY - SANDOMIERZ - ZAMOŚĆ - LUBLIN - KAZIMIERZ DOLNY - WĄCHOCK - KAŁKÓW ŚWIĘTY KRZYŻ - JASKINIA RAJ - GIDLE, W TERMINIE: 08 - 11.06.2022 CENA 1100 PLN/os.

Kolęda
w tygodniu od godz. 15.00 a w soboty i niedziele od 14.00.
Zobacz szczegółowy plan Odwiedzin duszpasterskich 2021/2022

15.01.2022 - sobota
Kościelna od 1 do 19
Kościelna od 2 do 24

16.01.2022 - niedziela
Skłodowskiej-Curie 1 do 5, Ligonia 1 do 7, Miarki 1 do 7
Smołki od 2 do 9, Mielęckiego od 3 do 6 i Żeleńskiego

17.01.2022 - poniedziałek
Szczęść Boże 62, 62a, 62b i od 66 do 72
Szczęść Boże 62c i od 74 do 76 i DOMY PRYWATNE

18.01.2022 - wtorek
Szczęść Boże od 1 do 33
Szczęść Boże od 35 do 59

19.01.2022 - środa
Szczęść Boże od 2 do 32
Szczęść Boże od 34 do 60 od godz. 16:00

22.01.2022 - sobota
Kolęda DODATKOWA.

Zachęcamy do korzystania z naszej biblioteki parafialnej która czynna jest we wtorek i czwartek 17.00 do 18.30.

,, ..

Kraków, 10.10.2019r.

INFORMACJA O
KORESPONDENCYJNYM KURSIE BIBLIJNYM

Wydział Pedagogiczny Akademii Ignatianum w Krakowie organizuje Korespondencyjny Kurs Biblijny. Celem kursu jest ułatwienie poznania i rozumienia ksiąg Pisma Świętego. W kursie może brać udział każdy zainteresowany Pismem Świętym. Kurs prowadzony jest w wersji tradycyjnej (papierowej) oraz elektronicznej. Podstawowe informacje o kursie można uzyskać na stronie intemetowej: www.kursbiblijny.deon.pl/

oraz pod podanym adresem: e-mailowym oraz adresem pocztowym.

kkb.biuro@gmail.com

albo: ks. Zbigniew Marek SJ
ul. Zaskale 1, 30-250 Kraków
"Kurs Biblijny".

..

Godziny urzędowania Kancelarii Parafialnej:

Poniedziałek: 8.30 - 10.30 oraz 16.00 - 17.30
Wtorek: 8.30 - 10.30
Środa: 8.30 - 10.30 (w wakacje nieczynna)
Czwartek: 8.30 - 10.30
Piątek: 16.00 - 17.30
Sobota, Niedziela i Święta: Nieczynne

Odpusty w Kościele

Nauka o odpustach łączy się z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. W sakramencie pojednania grzesznik otrzymuje przebaczenie wyznanych grzechów, za które szczerze żałuje. Dzięki temu może on osiągnąć wieczne zbawienie.

Uzyskane przebaczenie nie uwalnia jednak od kar doczesnych (czasowych), które spotykają nas za życia lub po śmierci w czyśćcu. Uwolnieniu od tych kar służy właśnie obfity skarbiec odpustów Kościoła.

Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy.

Rozróżnia się odpusty cząstkowe i zupełne (zależnie od tego, w jakim stopniu uwalniają nas od kary doczesnej). Odpusty te może zyskiwać każdy ochrzczony po spełnieniu odpowiednich warunków dla siebie lub ofiarowywać je za zmarłych.

Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

• Brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego (jeżeli jest brak całkowitej dyspozycji - zyskuje się odpust cząstkowy).
  • Stan łaski uświęcającej (brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego) lub spowiedź sakramentalna.
  • Przyjęcie Komunii świętej.
  • Odmówienie modlitwy (np. "Ojcze nasz" i "Zdrowaś Mario") w intencjach Ojca Świętego (nie chodzi o modlitwę w intencji samego papieża, choć i ta modlitwa jest bardzo cenna; modlitwa związana z odpustem ma być skierowana w intencji tych spraw, za które modli się każdego dnia papież. Intencje te są często ogłaszane, m.in. na naszych stronach z kalendarzem na dany miesiąc).
  • Wykonanie czynności związanej z odpustem.

Ewentualna spowiedź, Komunia święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego mogą być wypełnione w ciągu kilku dni przed lub po wypełnieniu czynności, z którą związany jest odpust; między tymi elementami musi jednak istnieć związek.

Po jednej spowiedzi można uzyskać wiele odpustów zupełnych, natomiast po jednej Komunii świętej i jednej modlitwie w intencjach papieża - tylko jeden odpust zupełny.

Kościół zachęca do ofiarowania odpustów za zmarłych (niekoniecznie muszą być to osoby nam znane, nie musimy wymieniać konkretnego imienia - wystarczy ofiarować odpust w intencji osoby zmarłej, która tego odpustu potrzebuje). Przez taki dar sam ofiarodawca zyskuje dla siebie odpust zupełny w godzinie swojej śmierci.

Odpustów (zarówno cząstkowych, jak i zupełnych) nie można ofiarowywać za innych żywych.

Źródło: www.brewiarz.pl

Warunki odpustu zupełnego 1 - 8 listopada
Liturgia godzin, praktyki pokutne, odpusty
Odpusty w Kościele