OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.

Teksty Pisma Świętego na bieżący tydzień;
Odpusty w Kościele; Kancelaria parafialna
Kurs Biblijny

Jezus Chrystus udziela nam swojego Ducha i pragnie, aby płomień wiary zapalony w naszych sercach, nie został zgaszony nawet pod wpływem największych trudności. Prośmy w trakcie tej Eucharystii o umocnienie na drodze wiary.

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
Za ofiary składamy Bóg zapłać.

1. Dzisiaj o godz. 18.15 Nieszpory Niedzielne. Zapraszamy.

2. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane. Msze Św. jak w niedziele. Na wszystkich Mszach błogosławimy zioła i kwiaty. Zapraszamy.

3. We wtorek rano zapraszamy wszystkich oddających cześć Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W sobotę o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi..

5. Obchody liturgiczne tygodnia:
wtorek - wspomnienie św. Stefana Węgierskiego
środa - Uroczystość św. Jacka, głównego patrona archidiecezji
sobota - wspomnienie św. Bernard

6. Za tydzień Świat Żeński pielgrzymuje do Matki Bożej Piekarskiej. Niewiasty, które chcą pielgrzymować pieszo, mają możliwość po nabożeństwie w naszej parafii o godz. 5.30 przyłączenia się do pielgrzymki z Parafii św. Piusa X, która będzie przechodziła przez naszą parafię. Osoby zainteresowane zachęcamy do włączenia się.

Zachęcamy do korzystania z naszej biblioteki parafialnej która czynna jest we wtorek i czwartek 17.00 do 18.30.

,, ..

Kraków, 22.02.2022r.

INFORMACJA O
KORESPONDENCYJNYM KURSIE BIBLIJNYM

Wydział Pedagogiczny Akademii Ignatianum w Krakowie organizuje Korespondencyjny Kurs Biblijny. Celem kursu jest ułatwienie poznania i rozumienia ksiąg Pisma Świętego. W kursie może brać udział każdy zainteresowany Pismem Świętym. Kurs prowadzony jest w wersji tradycyjnej (papierowej) oraz elektronicznej. Podstawowe informacje o kursie można uzyskać na stronie intemetowej: www.kursbiblijny.deon.pl/

oraz pod podanym adresem: e-mailowym oraz adresem pocztowym.

kkb.biuro@gmail.com

albo: ks. Zbigniew Marek SJ
ul. Zaskale 1, 30-250 Kraków
"Kurs Biblijny".

..

Godziny urzędowania Kancelarii Parafialnej:

Poniedziałek: 8.30 - 10.30 oraz 16.00 - 17.30
Wtorek: 8.30 - 10.30
Środa: 8.30 - 10.30 (w wakacje nieczynna)
Czwartek: 8.30 - 10.30
Piątek: 16.00 - 17.30
Sobota, Niedziela i Święta: Nieczynne

Odpusty w Kościele

Nauka o odpustach łączy się z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. W sakramencie pojednania grzesznik otrzymuje przebaczenie wyznanych grzechów, za które szczerze żałuje. Dzięki temu może on osiągnąć wieczne zbawienie.

Uzyskane przebaczenie nie uwalnia jednak od kar doczesnych (czasowych), które spotykają nas za życia lub po śmierci w czyśćcu. Uwolnieniu od tych kar służy właśnie obfity skarbiec odpustów Kościoła.

Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy.

Rozróżnia się odpusty cząstkowe i zupełne (zależnie od tego, w jakim stopniu uwalniają nas od kary doczesnej). Odpusty te może zyskiwać każdy ochrzczony po spełnieniu odpowiednich warunków dla siebie lub ofiarowywać je za zmarłych.

Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

• Brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego (jeżeli jest brak całkowitej dyspozycji - zyskuje się odpust cząstkowy).
  • Stan łaski uświęcającej (brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego) lub spowiedź sakramentalna.
  • Przyjęcie Komunii świętej.
  • Odmówienie modlitwy (np. "Ojcze nasz" i "Zdrowaś Mario") w intencjach Ojca Świętego (nie chodzi o modlitwę w intencji samego papieża, choć i ta modlitwa jest bardzo cenna; modlitwa związana z odpustem ma być skierowana w intencji tych spraw, za które modli się każdego dnia papież. Intencje te są często ogłaszane, m.in. na naszych stronach z kalendarzem na dany miesiąc).
  • Wykonanie czynności związanej z odpustem.

Ewentualna spowiedź, Komunia święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego mogą być wypełnione w ciągu kilku dni przed lub po wypełnieniu czynności, z którą związany jest odpust; między tymi elementami musi jednak istnieć związek.

Po jednej spowiedzi można uzyskać wiele odpustów zupełnych, natomiast po jednej Komunii świętej i jednej modlitwie w intencjach papieża - tylko jeden odpust zupełny.

Kościół zachęca do ofiarowania odpustów za zmarłych (niekoniecznie muszą być to osoby nam znane, nie musimy wymieniać konkretnego imienia - wystarczy ofiarować odpust w intencji osoby zmarłej, która tego odpustu potrzebuje). Przez taki dar sam ofiarodawca zyskuje dla siebie odpust zupełny w godzinie swojej śmierci.

Odpustów (zarówno cząstkowych, jak i zupełnych) nie można ofiarowywać za innych żywych.

Źródło: www.brewiarz.pl

Warunki odpustu zupełnego 1 - 8 listopada
Liturgia godzin, praktyki pokutne, odpusty
Odpusty w Kościele