OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.

Odpusty w Kościele; Kancelaria parafialna
Kurs Biblijny
Odwiedziny Duszpasterskie - Kolęda 2022 - 2023

Słowa Jana Chrzciciela są stanowcze i wzywają do nawrócenia. Prośmy o dar wewnętrznej przemiany, abyśmy odnowieni jak najlepiej przygotowali życie na przyjście Chrystusa. Dzisiaj Barbórka. Górnikom i Ich Rodzinom życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Patronki.

Kolekta specjalna przeznaczona jest na ogrzewanie naszego kościoła.
Po Mszach przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
Za ofiary składamy Bóg zapłać.

1. Ze względu na Kolędę do świąt nie będzie nieszporów.

2. Zapraszamy na Roraty:
poniedziałek, wtorek, środa, czwartek. - godz. 18.00, piątek - godz. 17.00.

3. We wtorek -
na Mszę św. o godz. 18.00 i na nowennę zapraszamy czcicieli Matki Bożej.

4. W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

5. W piątek o godz. 17.00 Msza św. szkolna - RORATY.

6. W czwartek
od 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
W sobotę o godz. 19.00 Nauki Chrzcielne.

7. Przyszła niedziela to Niedziela Radości - Gaudete.

8. Chorych odwiedzimy w sobotę 17.12. od godz.9.00. W sobotę 17.12 przy naszym kościele na wolnym powietrzu organizowany jest Jarmark Bożonarodzeniowy.

9. Po Mszach św. można w kancelarii zaopatrzyć się w opłatki i świece wigilijne.

10. Kontynuujemy Odwiedziny duszpasterskie - Kolędę. W sobotę odwiedzimy Parafian z ul. Szczęść Boże numery nieparzyste, a w niedzielę - numery parzyste.

Zachęcamy do korzystania z naszej biblioteki parafialnej która czynna jest we wtorek i czwartek 17.00 do 18.30.

,, ..

Kraków, 22.02.2022r.

INFORMACJA O
KORESPONDENCYJNYM KURSIE BIBLIJNYM

Wydział Pedagogiczny Akademii Ignatianum w Krakowie organizuje Korespondencyjny Kurs Biblijny. Celem kursu jest ułatwienie poznania i rozumienia ksiąg Pisma Świętego. W kursie może brać udział każdy zainteresowany Pismem Świętym. Kurs prowadzony jest w wersji tradycyjnej (papierowej) oraz elektronicznej. Podstawowe informacje o kursie można uzyskać na stronie intemetowej: www.kursbiblijny.deon.pl/

oraz pod podanym adresem: e-mailowym oraz adresem pocztowym.

kkb.biuro@gmail.com

albo: ks. Zbigniew Marek SJ
ul. Zaskale 1, 30-250 Kraków
"Kurs Biblijny".

..

Godziny urzędowania Kancelarii Parafialnej:

Poniedziałek: 8.30 - 10.30 oraz 16.00 - 17.30
Wtorek: 8.30 - 10.30
Środa: 8.30 - 10.30 (w wakacje nieczynna)
Czwartek: 8.30 - 10.30
Piątek: 16.00 - 17.30
Sobota, Niedziela i Święta: Nieczynne

Odpusty w Kościele

Nauka o odpustach łączy się z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. W sakramencie pojednania grzesznik otrzymuje przebaczenie wyznanych grzechów, za które szczerze żałuje. Dzięki temu może on osiągnąć wieczne zbawienie.

Uzyskane przebaczenie nie uwalnia jednak od kar doczesnych (czasowych), które spotykają nas za życia lub po śmierci w czyśćcu. Uwolnieniu od tych kar służy właśnie obfity skarbiec odpustów Kościoła.

Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy.

Rozróżnia się odpusty cząstkowe i zupełne (zależnie od tego, w jakim stopniu uwalniają nas od kary doczesnej). Odpusty te może zyskiwać każdy ochrzczony po spełnieniu odpowiednich warunków dla siebie lub ofiarowywać je za zmarłych.

Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

• Brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego (jeżeli jest brak całkowitej dyspozycji - zyskuje się odpust cząstkowy).
  • Stan łaski uświęcającej (brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego) lub spowiedź sakramentalna.
  • Przyjęcie Komunii świętej.
  • Odmówienie modlitwy (np. "Ojcze nasz" i "Zdrowaś Mario") w intencjach Ojca Świętego (nie chodzi o modlitwę w intencji samego papieża, choć i ta modlitwa jest bardzo cenna; modlitwa związana z odpustem ma być skierowana w intencji tych spraw, za które modli się każdego dnia papież. Intencje te są często ogłaszane, m.in. na naszych stronach z kalendarzem na dany miesiąc).
  • Wykonanie czynności związanej z odpustem.

Ewentualna spowiedź, Komunia święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego mogą być wypełnione w ciągu kilku dni przed lub po wypełnieniu czynności, z którą związany jest odpust; między tymi elementami musi jednak istnieć związek.

Po jednej spowiedzi można uzyskać wiele odpustów zupełnych, natomiast po jednej Komunii świętej i jednej modlitwie w intencjach papieża - tylko jeden odpust zupełny.

Kościół zachęca do ofiarowania odpustów za zmarłych (niekoniecznie muszą być to osoby nam znane, nie musimy wymieniać konkretnego imienia - wystarczy ofiarować odpust w intencji osoby zmarłej, która tego odpustu potrzebuje). Przez taki dar sam ofiarodawca zyskuje dla siebie odpust zupełny w godzinie swojej śmierci.

Odpustów (zarówno cząstkowych, jak i zupełnych) nie można ofiarowywać za innych żywych.

Źródło: www.brewiarz.pl

Warunki odpustu zupełnego 1 - 8 listopada
Liturgia godzin, praktyki pokutne, odpusty
Odpusty w Kościele