Do ciebie, św. Józefie: Modlitwy, Rozważania i Inspiracje dla Wielbicieli

Do ciebie, św. Józefie: Modlitwy, Rozważania i Inspiracje dla Wielbicieli
Autor Norbert Kucharski
Norbert Kucharski22.11.2023 | 7 min.

Do ciebie, św. Józefie zwracamy się z prośbą o wstawiennictwo i opiekę w naszym życiu. Jako Opiekun Rodziny Nazaretańskiej jesteś bliski naszym sercom i rozumiesz troski rodzin. W tej książce znajdziesz modlitwy, rozważania i inspiracje, które pomogą ci pogłębić relację ze św. Józefem. Dowiesz się, jak naśladować jego cnoty i zawierzyć mu siebie oraz swoich bliskich. Poznasz historię i nauczanie Kościoła na temat św. Józefa. Zainspirujesz się do budowania relacji pełnej miłości, szacunku i zaufania w rodzinie. Serdecznie zapraszam do lektury!

Kluczowe wnioski:
 • Św. Józef jest patronem rodzin i może wspierać nas w budowaniu dobrych relacji.
 • Z książki dowiemy się, jak modlić się i zawierzać św. Józefowi siebie i bliskich.
 • Poznamy historię i nauczanie Kościoła o św. Józefie, aby lepiej go poznać.
 • Książka pomoże nam pogłębić więź ze św. Józefem i czerpać z jego cnót.
 • Inspiruje ona do naśladowania wzoru Świętej Rodziny w budowaniu relacji rodzinnych.

Modlitwy do ciebie, św. Józefie

Zwracamy się do ciebie, św. Józefie, z naszymi modlitwami, ufając Twojemu wstawiennictwu i opiece. Jako głowa Rodziny Nazaretańskiej jesteś nam bliski i rozumiesz potrzeby naszych rodzin. W modlitwie powierzamy Ci siebie, naszych najbliższych i nasze troski.

Modlimy się do Ciebie słowami, które płyną z głębi naszych serc. Prosimy o Twoją obecność, wsparcie i przewodnictwo na drogach naszego życia. Modlimy się o łaski, których tak bardzo potrzebujemy.

Kierujemy do Ciebie słowa wdzięczności i uwielbienia za to, kim jesteś dla nas i dla całego Kościoła. Dziękujemy Ci za Twoją ojcowską troskę i nieustanną opiekę.

Przykładowe modlitwy do św. Józefa

Oto kilka przykładowych modlitw, które możemy kierować do naszego świętego Opiekuna:

 • "Święty Józefie, mój kochany Opiekunie, (...) broń mnie w życiu, broń w śmierci"
 • "Święty Józefie, Patronie rodzin, módl się za nami"
 • "Święty Józefie, który tyle razy doświadczyłeś miłosierdzia Boga, wstawiaj się za nami"

To tylko niektóre z licznych wezwań, jakie możemy kierować do św. Józefa. Niech nasze modlitwy płyną do niego każdego dnia!

Natchnienia od ciebie, św. Józefie

Święty Józefie, zwracamy się do Ciebie po natchnienie i umocnienie naszej wiary. Pragniemy iść Twoimi śladami, czerpiąc z Twego przykładu mądrość i odwagę.

Niech Twój pokorny i ufny stosunek do woli Bożej prowadzi nas przez życie. Uczyń nas uważnymi na natchnienia Ducha Świętego, tak jak Ty potrafiłeś Go rozpoznawać.

Obdarz nas swą ojcowską troską, abyśmy umieli troszczyć się o nasze rodziny i wspólnoty. Niech Twój spokój i opanowanie udzieli się nam w trudnych chwilach.

Bądź nam przewodnikiem w realizowaniu powołania od Boga. Pomóż odnaleźć nasze miejsce w Jego planie zbawienia i wypełniać wiernie Jego wolę, tak jak Ty to czyniłeś.

"Idźcie do Józefa, czyńcie, co wam powie"

Naśladowanie cnót św. Józefa

Słowa z Księgi Rodzaju wskazują nam drogę - mamy iść do św. Józefa i czynić to, co nam doradzi. On sam jest dla nas natchnieniem, jak żyć w zgodzie z Ewangelią.

Naśladując Jego cnoty - pokorę, posłuszeństwo, pracowitość, wierność powołaniu, zawierzenie Opatrzności - zbliżamy się do Chrystusa i doskonalimy naszą wiarę. Niech św. Józef prowadzi nas swym przykładem!

Czytaj więcej: Święta Marta Modlitwa - Odkryj Moc i Piękno Tradycyjnych Modlitw

Wskazówki od ciebie, św. Józefie

Potrzebujemy Twoich wskazówek w naszym życiu, św. Józefie. Ty, który tyle razy okazywałeś posłuszeństwo woli Bożej, poucz nas, jak rozpoznawać głos Boga.

Ty, który opiekowałeś się Jezusem i Maryją, podziel się z nami swą mądrością, jak kochać i troszczyć się o nasze rodziny. Uczyń nas czujnymi na potrzeby naszych bliskich.

Obecność Towarzysz nam na co dzień i prowadź nas swym przykładem
Opieka Czuwaj nad nami i naszymi domami jak niegdyś w Nazarecie

Bądź naszym przewodnikiem w realizacji woli Bożej. Ucz nas podejmować właściwe decyzje i dokonywać mądrego rozeznania tak, jak Ty to czyniłeś.

Opieka od ciebie, św. Józefie

Do ciebie, św. Józefie: Modlitwy, Rozważania i Inspiracje dla Wielbicieli

Ufając Twemu wstawiennictwu, św. Józefie, prosimy Cię o nieustanną opiekę nad nami i naszymi rodzinami. Ty, który strzegłeś Jezusa i Maryi, czuwaj także nad nami.

Broń nas od zła tego świata, od pokus i grzechu. Wspieraj w chwilach trudnych doświadczeń i cierpienia. Prowadź bezpiecznymi drogami do domu Ojca.

Wyjednaj nam łaski, których potrzebujemy do zbawienia - wiarę mocną jak skała, nadzieję silniejszą od wszelkich przeciwności, miłość zdolną przebaczyć i pojednać. Naucz nas kochać Boga i ludzi.

Ogarnij swoją ojcowską troską wszystkie nasze sprawy doczesne i wieczne. Wstawiaj się za nami teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

Przewodnictwo ciebie, św. Józefie

Pragniemy Cię naśladować w Twym zawierzeniu woli Bożej, św. Józefie. Bądź naszym przewodnikiem w rozeznawaniu dróg, którymi Pan nas prowadzi.

Uczyń nas uważnymi na natchnienia Ducha Świętego, abyśmy umieli rozpoznać znaki czasu i głos Boga przemawiającego do naszego serca.

Pomóż nam wypełniać wiernie nasze obowiązki i powołanie. Wspieraj w realizacji planu, jaki Bóg ma względem każdego z nas. Prowadź nas swym przykładem pokory i posłuszeństwa.

Strzeż nas od złych wpływów i fałszywych proroków. Broń od zniechęcenia i rozpaczy. Pouczaj nas wątpliwościach i umacniaj słabą wiarę. Rozpal nasze serca gorliwością w służbie Panu.

Miłość do ciebie, św. Józefie

Kochamy Cię, św. Józefie, za Twoją ojcowską dobroć i troskę, za opiekę nad Jezusem i Maryją. Jesteś nam bardzo bliski jako wzór życia wiary.

Miłujemy Cię za Twą pokorę i zawierzenie Bożej Opatrzności mimo trudnych doświadczeń. Podziwiamy Twą męstwo i mądrość, posłuszeństwo woli Najwyższego.

Jesteś patronem Kościoła powszechnego i naszych rodzin. Twemu wstawiennictwu zawierzamy wszystkie nasze sprawy. Wypraszaj nam potrzebne łaski u Twego przybranego Syna.

Pragniemy naśladować Twoje cnoty, brać z Ciebie przykład, jak kochać Boga i ludzi. Niech nasza miłość do Ciebie owocuje coraz doskonalszą wiernością Chrystusowi. Amen.

Podsumowanie

Drogi czytelniku, mam nadzieję, że lektura tego artykułu pozwoliła ci pogłębić relację ze św. Józefem. Ten wielki Święty jest nam nieustannie bliski jako opiekun i przewodnik.

Zachęcam, abyś często zwracał się do niego w modlitwie oraz starał naśladować jego liczne cnoty. Św. Józef może ci towarzyszyć w codziennym życiu jako mądry doradca i orędownik.

Pamiętaj, że zawsze możesz prosić go o wstawiennictwo w twoich potrzebach. On z ojcowską troską wysłucha cię i pomoc ci wyjedna. Zawierz mu siebie i bliskich!

Mam nadzieję, że artykuł przybliżył ci postać tego wielkiego Świętego i zainspirował do pogłębiania z nim relacji. Życzę ci, aby św. Józef stale ci towarzyszył z swoją opieką.

Najczęstsze pytania

Św. Józef jest patronem rodzin i może wstawiać się za nami do Boga. Jest opiekunem i doradcą we wszelkich problemach. Wyprasza dla nas potrzebne łaski. Jego modlitwa jest szczególnie skuteczna jako głowy Świętej Rodziny.

Przede wszystkim jego bezgraniczne zawierzenie Bożej Opatrzności. Także pokorę i pracowitość. Posłuszeństwo woli Bożej oraz męstwo w przeciwnościach. Jego ojcowską troskę i opiekuńczość względem rodziny.

Może wyjednywać potrzebne łaski, umacniać relacje i jedność. Czuwać nad codziennym życiem rodziny. Inspirować do wzajemnej miłości i wiernego wypełniania swoich ról. Wspierać w trudnościach.

19 marca Kościół obchodzi uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Warto tego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej, pomodlić się przez wstawiennictwo św. Józefa oraz wpisać intencje do księgi próśb.

Litania i nowenna dostępne są w modlitewnikach i w internecie. Pomocne mogą być także książki o św. Józefie z gotowymi modlitwami lub też broszury w kościołach i księgarniach katolickich.

5 Podobnych Artykułów

 1. Odkryj historię Świętej Joanny w zbroi - nieznane fakty i ciekawostki
 2. Zobacz najważniejsze informacje o Świętym Biskupie - Historia i znaczenie
 3. Odkryj fascynujący świat Ewarysta i jego niezwykłe przygody
 4. Odkryj tajemnice niebieskiego balu, do którego wszyscy balują w niebie
 5. Odkryj Najpiękniejsze Pieśni na Zmartwychwstanie - Twoja Muzyka na Wielkanoc
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Norbert Kucharski
Norbert Kucharski

Będąc religioznawcą omawiam na blogu systemy wierzeń różnych religii świata. Porównuję podobieństwa i różnice, genezę oraz specyfikę praktyk religijnych.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły