Wspomnienia

Parafialna pielgrzymka na Jasną Górę
28.06 - 02.07.2004 r.

Hasło pielgrzymki:

"Bóg, bogaty w miłosierdzie"

Tematem dnia dzisiejszego jest "Bóg, który jest miłością"

Pielgrzymkę rozpoczynamy uczestnictwem w Mszy Świętej o godz. 7:00 w kościele parafialnym, po której ks. Krzysztof Jasek udziela nam błogosławieństwa życząc pięknej pogody, wytrwałości oraz radości ducha i szczęśliwego powrotu.

Z pod kościoła maszerujemy na dworzec kolejowy w Rudzie Śląskiej. Oczekując na pociąg śpiewamy przy dźwiękach gitary radosne pieśni religijne.
Pociągiem dojeżdżamy do stacji Zawiercie-Borowe Pole, skąd rozpoczęła się dalsza piesza wędrówka do sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej, trasą wiodącą prze urocze zakątki Jury Krakowsko Częstochowskiej na terenie Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.

Po krótkiej przerwie na modlitwę różańcową podążamy szlakiem żółtym przez Rudniki w kierunku Skarżyc, a dalej szlakiem niebieskim docieramy do Morska. Po posiłku i modlitwie o łaskawszą, bezdeszczową pogodę idziemy szlakiem Kroczyckim do Skał Rzędkowickich.

Ciężkie burzowe chmury ustępują na niebie i w promieniach wymodlonego słońca maszerujemy drogą polną przez lasy Smolnik i Smużka (wzdłuż Centralnej Magistrali Kolejowej). Docieramy do miejscowości Góra Włodawska , gdzie po zregenerowaniu sił pokonujemy ostatni odcinek dzisiejszej trasy. Po godzinie marszu docieramy do Kotowic - miejsca naszego noclegu. Po wieczornej modlitwie w miejscowym kościółku urządzamy grupowe spotkanie przy grillu przerwane przez deszcz, po czym udajemy się na upragniony spoczynek.

Poniedziałek I Wtorek I Środa I Czwartek I Piątek