Matko Boska, za nami wstawiaj się tekst - Poruszający hymn do Rozważania i Kontemplacji

Matko Boska, za nami wstawiaj się tekst - Poruszający hymn do Rozważania i Kontemplacji
Autor Norbert Kucharski
Norbert Kucharski22.11.2023 | 6 min.

Matko Boska, za nami wstawiaj się tekst to poruszający hymn, który pobudza do głębokiej kontemplacji i rozważań duchowych. Jego słowa są pełne uczuć i błagań do Matki Bożej o wstawiennictwo i opiekę. Tekst ten przypomina o miłosierdziu Matki Boskiej i zachęca do zawierzenia się Jej matczynej dobroci. Czytając go, odczuwamy moc tych prostych, lecz pełnych wiary słów, które poruszają nasze serca.

Kluczowe wnioski:
 • Hymn "Matko Boska, za nami wstawiaj się" pobudza do kontemplacji i modlitwy
 • Jego słowa są pełne uczuć i błagań do Matki Miłosierdzia
 • Tekst przypomina o dobroci i wstawiennictwie Matki Bożej
 • Proste słowa hymnu głęboko poruszają ludzkie serca
 • Zachęca do zawierzenia się opiece Matki Boskiej

„Matko Boska, za nami wstawiaj się” – poruszający hymn do Matki Miłosierdzia

Tytułowy tekst „Matko Boska, za nami wstawiaj się” to niezwykle poruszający hymn, który pobudza do głębokiej kontemplacji i modlitewnego skupienia. Jego proste, lecz pełne wiary słowa, bezpośrednio zwracają się do Matki Bożej z błaganiem o wstawiennictwo i opiekę.

Czytając ten tekst, odczuwamy moc płynącą z jego treści. Słowa hymnu przypominają o niezgłębionym miłosierdziu i dobroci Matki Boskiej, do której możemy zawsze przyjść ze swoimi troskami i prośbami.

Błaganie o wstawiennictwo Matki Miłosierdzia

Tytułowy fragment „za nami wstawiaj się” to bezpośrednie wołanie do Maryi – Matki Miłosierdzia, z prośbą o wstawiennictwo i orędownictwo. Jest to wołanie pełne ufności, że Matka Boża wysłucha naszych próśb i nie pozostawi ich bez odpowiedzi.

Słowa te pokazują, jak wielką moc ma modlitwa skierowana do Maryi. Pokazują także, że nawet w największych trudnościach i cierpieniach możemy zawsze zawierzyć się Matce Boskiej, ufając Jej dobroci i miłosierdziu.

Tekst pełen kontemplacji i rozważań o Matce Boskiej

Jak wskazuje tytuł, hymn „Matko Boska, za nami wstawiaj się” to nie tylko prosta modlitwa, ale także zaproszenie do kontemplacji i głębokich rozważań duchowych.

Czytając uważnie jego treść, jesteśmy zachęceni do refleksji nad tajemnicą Maryi – nad Jej matczyną dobrocią, troską i pośrednictwem u Syna. Tekst ten otwiera nas na doświadczenie obecności i bliskości Matki Najświętszej.

Maryja jako Matka Miłosierdzia

Kontemplując ten hymn, uświadamiamy sobie prawdę o Maryi jako Matce pełnej miłosierdzia i współczucia dla grzesznej ludzkości. To Ona wstawia się za nami u swego Syna, wypraszając dla nas Jego miłosierdzie i przebaczenie.

Rozważając te treści, odczuwamy, jak bardzo potrzebujemy miłosiernej opieki Matki Najświętszej na naszej ziemskiej drodze do nieba. Jak ważne jest wołanie: „Matko Boska, za nami wstawiaj się!”.

„Matko Boska, za nami wstawiaj się” to wołanie pełne ufności, że Maryja wysłucha naszych próśb i nie pozostawi ich bez odpowiedzi.

Czytaj więcej: Odkryj tajemnice Leokaldii - niezwykłe miejsce pełne historii i uroku

Hymn do Matki Boskiej wzywający o wstawiennictwo

Analizowany tekst to przede wszystkim gorący hymn – pieśń pochwalna ku czci Matki Najświętszej. Jest to zarazem hymn błagalny, w którym zawierzamy Matce Miłosierdzia nasze życie, prosząc o Jej macierzyńską opiekę i wstawiennictwo.

Słowa: „Matko Boska, za nami wstawiaj się” wybrzmiewają niczym wołanie skierowane wprost do Maryi z prośbą, by wstawiała się za nami u Boga. Jest to potężna modlitwa, pełna nadziei, że dzięki wstawiennictwu Matki Miłosierdzia nasze prośby zostaną wysłuchane.

Tytuł hymnu „Matko Boska, za nami wstawiaj się”
Gatunek hymn pochwalny i błagalny
Przesłanie prośba o wstawiennictwo Matki Boskiej

Maryja jako Orędowniczka grzeszników

Ten poruszający hymn ukazuje nam Maryję jako Orędowniczkę grzesznej ludzkości. To do Niej zwracamy nasze wołanie, ufając w Jej zbawczą moc wstawiennictwa. Wierzymy głęboko, że Matka Miłosierdzia nie pozostawi nas samych w potrzebie.

Dlatego z nadzieją i ufnością śpiewamy: „Matko Boska, za nami wstawiaj się!”. Te proste słowa niosą przesłanie o miłosiernej miłości Maryi do każdego człowieka.

Tekst pełen uczuć i próśb do Matki Bożej

Matko Boska, za nami wstawiaj się tekst - Poruszający hymn do Rozważania i Kontemplacji

Analizowany hymn jest wyjątkowo poruszającym tekstem, przepełnionym głębokimi uczuciami i emocjami. Jego autor z pasją i zaangażowaniem zwraca się do Maryi z osobistymi próśbami i błaganiami.

Słychać w tych słowach bezgraniczną ufność pokładaną w Matce Bożej, a jednocześnie pokorę i świadomość własnej grzeszności. Cały tekst przepełnia autentyczność przeżyć i szczerość intencji.

 • tekst pełen gorących uczuć religijnych
 • szczera modlitwa zawierzenia Matce Bożej

Wołanie o miłosierdzie Matki Boskiej

Słowa: „za nami wstawiaj się” świadczą, jak bardzo tekst ten jest wołaniem o Boże miłosierdzie, które przychodzi do nas przez Maryję. Jest ona Matką Miłosierdzia, a my zwracamy się do Niej z całym bagażem naszych grzechów i słabości, ufając Jej wstawiennictwu.

Dlatego ten hymn jest jednocześnie aktem strzelistym skruchy, pokornej prośby o przebaczenie i nawrócenie. Jest wołaniem grzesznika, który pragnie powrotu do Boga.

Poruszające słowa hymnu o Matce Miłosierdzia

Słowa analizowanego tekstu są niezwykle poruszające i głęboko oddziałują na ludzką wrażliwość. Ich prostota i szczerość sprawia, że docierają one wprost do serca każdego czytelnika czy słuchacza.

Mają one wymiar zarówno osobistego wyznania wiary, jak i powszechnego świadectwa oddania się Maryi – tej, która okrywa swym płaszczem całą ludzkość.

Dlatego ten hymn od wieków porusza serca milionów chrześcijan na całym świecie, stanowiąc jedną z najpiękniejszych modlitw maryjnych.

Podsumowanie

Przeanalizowaliśmy niezwykle poruszający tekst religijny, jakim jest hymn „Matko Boska, za nami wstawiaj się”. Jego proste, choć głębokie w wymowie słowa, stanowią zaproszenie do kontemplacji tajemnicy Maryi – Matki Miłosierdzia.

Tytułowy fragment: „za nami wstawiaj się” to bezpośrednie wołanie o wstawiennictwo i opiekę Matki Bożej, pełne ufności, że nie zostanie ono pozostawione bez odpowiedzi. Cały tekst ukazuje nam dobroć i troskę, z jaką Maryja otacza ludzkość.

Jest to zarazem hymn pełen uczuć i emocji – szczera modlitwa zawierzenia się Matce Miłosierdzia. Słowa: „Matko Boska, za nami wstawiaj się” na zawsze wpisały się w chrześcijańską tradycję jako jedna z najpiękniejszych pieśni ku czci Maryi.

Mamy nadzieję, że nasza analiza pozwoliła Ci, drogi Czytelniku, głębiej wczuć się w przesłanie i wymowę tego poruszającego tekstu religijnego, tak bliskiego sercu każdego wierzącego.

5 Podobnych Artykułów

 1. Odkryj historię Świętej Joanny w zbroi - nieznane fakty i ciekawostki
 2. Zobacz najważniejsze informacje o Świętym Biskupie - Historia i znaczenie
 3. Odkryj fascynujący świat Ewarysta i jego niezwykłe przygody
 4. Odkryj tajemnice niebieskiego balu, do którego wszyscy balują w niebie
 5. Odkryj Najpiękniejsze Pieśni na Zmartwychwstanie - Twoja Muzyka na Wielkanoc
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Norbert Kucharski
Norbert Kucharski

Będąc religioznawcą omawiam na blogu systemy wierzeń różnych religii świata. Porównuję podobieństwa i różnice, genezę oraz specyfikę praktyk religijnych.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły