O. JAN GÓRA
ZAPRASZA DO LEDNICY

O. Jan Góra OP zaprasza na siódme spotkanie młodzieży na polach lednickich, które odbędzie się w wigilię Zesłania Ducha Świętego 7 czerwca 2003 r., a jego tematem przewodnim będzie "Nabożeństwo ewangelicznych talentów".

Wielkie nabożeństwo, inspirowane ewangeliczną przypowieścią, będzie poprzedzone "nabożeństwem panien mądrych", które zabrały oliwę wraz z lampami. Wszyscy będą czekać na Oblubieńca i wyjdą Mu na spotkanie. Kapituła kolegiacka z Nowego Sącza ofiarowała na lednickie spotkanie ogromną ikonę Chrystusa Przemienionego, która zostanie przywieziona nad Lednicę. Kontemplacja Bożego Oblicza i wybór Chrystusa będą kluczowym punktem nabożeństwa.

Planowane jest także spalenie w "ognisku Bożego Miłosierdzia" grzechów, słabości i zranień. Z ogniska młodzież zabierze popiół, na świadectwo miłości Chrystusa, spalającej grzech i wyzwalającej ludzi z ich obciążeń.

Przybywająca 7 czerwca nad Lednicę młodzież otrzyma lampy napełnione oliwą, jako symbol wspólnego czuwania, oraz ewangeliczne talenty - pieniądze do pomnożenia. Młodzi otrzymają również ozdobne cegły z pieczęcią Lednicy, aby w przyszłości budować swoje życie na Chrystusie - kamieniu węgielnym.

.

TELEGRAM:
Lednica szuka talentów!

7 czerwca 2003 r. już po raz siódmy spotkamy się na polach lednickich. Tym razem tematem przewodnim będzie: "Nabożeństwo ewangelicznych talentów".

Pamiętając o tym, że każdy z nas posiada talent darowany przez Boga, już dziś rozpoczynamy układać "Wielką Lednicką Księgę Talentów". Każdy z nas może dopisać do niej jedną stronę, na trwałe wpisując się w historię lednickich spotkań.

Na kartonie o wymiarach 100 cm x 70 cm (patrz rysunek obok) naklej duże zdjęcie, na którym prezentujesz swój talent. Jeżeli np. umiesz dobrze gotować, za prezentuj siebie w stroju kucharskim, trzymającego talerz z przygotowaną potrawą. Obok wypisz swoje dotychczasowe osiągnięcia i drogę pomnażania talentu.

Na strony z Waszymi talentami czekamy do 1 maja 2003 r. Nadsyłajcie je pod adresem duszpasterstwa;

Duszpasterstwo Akademickie Ojców Dominikanów
ul. Kościuszki 99, 61-716 Poznań,
tel. (0-prefix-61) 852-31-34, wew. 18;
fax: (0-61) 852-38-67,
www.lednica2000.pl

Nie przegapcie okazji i zapiszcie się do "Wielkiej Lednickiej Księgi Talentów!" Do zobaczenia 7 czerwca na Lednicy!

O. Jan Góra OP
duszpasterz akademicki
organizator spotkań Lednica 2000

24 listopada Tygodnik "niedziela" nr 47

.

<< do przeglądu prasy