OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.

Teksty Pisma Świętego na bieżący tydzień;
Odpusty w Kościele; Kancelaria parafialna
Spotkania Narzeczonych; Kurs Biblijny

Miłość Jezusa Chrystusa jest prawdziwa i pewna. Kiedy przychodzimy na Mszę św. poddajemy nasze serca Bożemu działaniu, aby i w nas zapłonął ogień miłości. Nie bądźmy obojętni na to, co dzieje się na ołtarzu. Jezus jest realnie obecny wśród nas.

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
Za ofiary składamy Bóg zapłać.

1. Dzisiaj odbywa się tradycyjna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej. Pielgrzymów powitamy ok. godz. 18.30

2. We wtorek wieczorem zapraszamy wszystkich oddających cześć Matce Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W czwartek o godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi

4. W przyszłą niedzielę swoje urodziny obchodzi ks. wikary Marcin Maszczyk, który w tym roku odchodzi z naszej parafii. Mszę św. w jego intencji odprawimy o godz. 12.15. Serdecznie wszystkich Parafian zapraszamy.

5. W sobotę okazja do spowiedzi od 17.30

6. Za tydzień Odpust Parafialny będzie przeżywać wywodząca się z naszej parafii parafia św. Piusa X. Zachęcamy do uczestnictwa w Nieszporach odpustowych o godz. 15.45. W naszej parafii nieszporów nie będzie.

7. Obchody liturgiczne tygodnia:
wtorek - wspomnienie św. Bernarda
środa - wspomnienie św. Piusa X pap.
czwartek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej
sobota - święto św. Bartłomieja Apostoła

Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski
"Maryja wychowawczynią pokoleń"
Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana
O nauczaniu religii w szkole

Komunikaty ks. Arcybiskupa:
Odpusty w Roku Miłosierdzia 2016
Budowa Domu Rekolekcyjno-Pielgrzymkowego "Nazaret"
W życiu i śmierci nie jesteśmy sami
Liturgia godzin, praktyki pokutne, odpusty
Nominacje biskupie w Archidiecezji Katowickiej
Pielgrzymka kobiet do Matki Bożej Piekarskiej
Rodzina Miłością Wielka
"Godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu"
II Synod Archidiecezji Katowickiej; Nowy etap prac synodalnych
"Czego Bóg od nas oczekuje"?
Ku pełni życia w Chrystusie; "Idź, i ty czyń podobnie!"
Zachowujcie niedzielę, ...; Modlitwa do Ducha Świętego
"Wnosić wszędzie prawdę ewangeliczną i przykład życia z wiary"
Bądźcie odważni ufający Panu!
Losy i duchowy kształt Śląska i Polski nosimy w naszych sercach!
"Światowy Dzień Modlitw o uświęcenie Kapłanów".
Modlitwa Kościoła Katowickiego na rozpoczęcie Roku Wiary.
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7.

Zachęcamy do korzystania z naszej biblioteki parafialnej która czynna jest we wtorek i czwartek 17.00 do 18.30.

....

Kraków, 10.10.2017r.

INFORMACJA O
KORESPONDENCYJNYM KURSIE BIBLIJNYM

Wydział Pedagogiczny Akademii Ignatianum w Krakowie organizuje Korespondencyjny Kurs Biblijny. Celem kursu jest ułatwienie poznania i rozumienia ksiąg Pisma Świętego. W kursie może brać udział każdy zainteresowany Pismem Świętym. Kurs prowadzony jest w wersji tradycyjnej (papierowej) oraz elektronicznej. Podstawowe informacje o kursie można uzyskać na stronie intemetowej: www.kursbiblijny.deon.pl/

oraz pod podanym adresem: e-mailowym oraz adresem pocztowym.

kkb.biuro@gmail.com

19.05.2019r
22.09.2019r
24.11.2019r.

Godziny urzędowania Kancelarii Parafialnej:

Poniedziałek: 8.30 - 10.30 oraz 16.00 - 17.30
Wtorek: 8.30 - 10.30
Środa: 8.30 - 10.30 (w wakacje nieczynna)
Czwartek: 8.30 - 10.30
Piątek: 16.00 - 17.30
Sobota, Niedziela i Święta: Nieczynne

Odpusty w Kościele

Nauka o odpustach łączy się z tajemnicą Bożego Miłosierdzia. W sakramencie pojednania grzesznik otrzymuje przebaczenie wyznanych grzechów, za które szczerze żałuje. Dzięki temu może on osiągnąć wieczne zbawienie.

Uzyskane przebaczenie nie uwalnia jednak od kar doczesnych (czasowych), które spotykają nas za życia lub po śmierci w czyśćcu. Uwolnieniu od tych kar służy właśnie obfity skarbiec odpustów Kościoła.

Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy.

Rozróżnia się odpusty cząstkowe i zupełne (zależnie od tego, w jakim stopniu uwalniają nas od kary doczesnej). Odpusty te może zyskiwać każdy ochrzczony po spełnieniu odpowiednich warunków dla siebie lub ofiarowywać je za zmarłych.

Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

• Brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego (jeżeli jest brak całkowitej dyspozycji - zyskuje się odpust cząstkowy).
  • Stan łaski uświęcającej (brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego) lub spowiedź sakramentalna.
  • Przyjęcie Komunii świętej.
  • Odmówienie modlitwy (np. "Ojcze nasz" i "Zdrowaś Mario") w intencjach Ojca Świętego (nie chodzi o modlitwę w intencji samego papieża, choć i ta modlitwa jest bardzo cenna; modlitwa związana z odpustem ma być skierowana w intencji tych spraw, za które modli się każdego dnia papież. Intencje te są często ogłaszane, m.in. na naszych stronach z kalendarzem na dany miesiąc).
  • Wykonanie czynności związanej z odpustem.

Ewentualna spowiedź, Komunia święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego mogą być wypełnione w ciągu kilku dni przed lub po wypełnieniu czynności, z którą związany jest odpust; między tymi elementami musi jednak istnieć związek.

Po jednej spowiedzi można uzyskać wiele odpustów zupełnych, natomiast po jednej Komunii świętej i jednej modlitwie w intencjach papieża - tylko jeden odpust zupełny.

Kościół zachęca do ofiarowania odpustów za zmarłych (niekoniecznie muszą być to osoby nam znane, nie musimy wymieniać konkretnego imienia - wystarczy ofiarować odpust w intencji osoby zmarłej, która tego odpustu potrzebuje). Przez taki dar sam ofiarodawca zyskuje dla siebie odpust zupełny w godzinie swojej śmierci.

Odpustów (zarówno cząstkowych, jak i zupełnych) nie można ofiarowywać za innych żywych.

Źródło: www.brewiarz.pl

Warunki odpustu zupełnego 1 - 8 listopada