góra .

NA ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY
JEZUSA MARYI I JÓZEFA

30.12.2018r.

Dzisiaj wielbimy Boga w Jego Świętej Rodzinie. Powierzmy Bogu naszych bliskich i całą rodzinę ludzką, prosząc o umiejętność wiernego naśladowania przykładu Świętej Rodziny i o to, aby On "utwierdził nasze rodziny w swojej łasce i pokoju".

Kolekta na potrzeby naszej parafii.
Za ofiary składamy Bóg zapłać.

1. W poniedziałek o godz. 17.00 - w ostatni dzień roku kalendarzowego zostanie odprawiona Msza św. na której podziękujemy Bogu za mijający rok. Po tej Mszy św. będzie nabożeństwo dziękczynne i przebłagalne połączone z duszpasterskim sprawozdaniem rocznym. Serdecznie na tę Mszę św. zapraszamy.

2. Wtorek - 1 stycznia w Nowy Rok obchodzimy
Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
Nieszpory kolędowe o godz. 16.00 - a o godz. 15.50 wyjaśnienie papieskich intencji misyjnych i zmiana tajemnic różańcowych.
Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

3. W związku z odwiedzinami duszpasterskimi wprowadzamy Msze św. o godz. 7.00, natomiast nie będzie mszy św. wieczornej w środę, czwartek i piątek.

4. W tym tygodniu przypada
I czwartek miesiąca - z nabożeństwem o powołania,
I piątek - z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa i
I sobota z nabożeństwem różańcowym do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny - po mszy o 7.00.

5. W niedzielę 6 stycznia
Uroczystość Objawienia Pańskiego - (Trzech Króli).
Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Misje. W tym dniu w kościele na uroczystych Nieszporach kolędowych o godz. 16.00 święcimy kadzidło i kredę.
W tym dniu przypada również Dies Episcopi - modlimy się za arcybiskupa Wiktora i biskupów Marka i Adama z racji z racji rocznicy sakry biskupiej.
W tym dniu o godz. 11.30 z placu przy kościele pw. św. Piusa X wyruszy Orszak Trzech Króli.
Zachęcamy do udziału.

6. Przypominamy że dodatkowa kolęda jest 21 stycznia od godz. 14.00

7. Pamiętajmy, aby w nowym roku zamówić sobie Mszę św. w intencjach dziękczynno - błagalnych jak i za swoich bliskich zmarłych.

"PARAFIANIN" Pismo parafii Matki Boskiej Różańcowej w Rudzie Śląskiej
Redaguje: Mirosław Riedel. W numerze wykorzystano rozważania i grafikę pochodzącą z miesięcznika "image" pod redakcją referatu Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów w Pieniężnie.